Głęboczek - jezioro czyste jak łza

Jezioro Głęboczek, położone w malowniczym regionie Warmii i Mazur, to prawdziwa perła tej okolicy. Otoczone sosnowymi lasami, posiada wyjątkowo czystą, przejrzystą wodę, co sprawia, że jest jednym z najczystszych jezior na Mazurach. Woda w Głęboczku zachwyca klarownością przez cały rok, dzięki czemu można podziwiać bogate dno jeziora, które jest przede wszystkim piaszczyste.

Głęboczek - jezioro blisko Warszawy

Czyste jeziora blisko Warszawy są na wagę złota, a Głęboczek to jedno z nich. Jego bliskość do stolicy, a jednocześnie wyjątkowa czystość i spokój, czynią z niego idealne miejsce na weekendowy wypoczynek czy kilkudniowy urlop.

Pole namiotowe Mazury cennik – sprawdź naszą ofertę.

Urokliwa okolica Głęboczka

Jezioro Głęboczek charakteryzuje się malowniczym otoczeniem. Wysokie, pagórkowate brzegi porośnięte są sosnowym lasem, a wzdłuż linii brzegowej rosną także drzewa liściaste, takie jak brzozy czy olchy. Południowo-wschodni brzeg, na którym znajduje się pole namiotowe Głęboczek, stanowi doskonałe miejsce do relaksu i obcowania z naturą.

Głęboczek - jezioro dla wędkarzy

Głęboczek to jezioro, które przyciąga również wędkarzy. Bogactwo różnych gatunków ryb, takich jak sandacz, okoń, szczupak, leszcz, płoć, wzdręga, krąp czy węgorz, stanowi prawdziwe Eldorado dla miłośników wędkarstwa. Pomimo dużego ruchu turystycznego, łowienie ryb jest możliwe, a na wędkarzy czekają tutaj prawdziwe trofea.

Dojazd do jeziora Głęboczek

Głęboczek jest łatwo dostępny, zarówno drogami utwardzonymi, jak i gruntowymi. Najbliższa miejscowość to Rekownica. Dojazd jest możliwy ze Szczytna drogą krajową nr 58 w stronę Nidzicy, a następnie w miejscowości Narty drogą gruntową w lewo, zwaną Szeroką Drogą. Alternatywnie, można dojechać drogą wojewódzką nr 508 przez Jedwabno.